"Ali ni čudež, da ta mrtva zemlja hrani vse živo: toliko vrst rastlinstva, živalstva, 6 milijard ljudi. Vsak dan mora zrasti toliko hrane, da se vse to nasiti. Človek se baha, da on ustvarja, v resnici kvečjemu sadi, zaliva, pobira sadeža – rast pa daje Bog, ki je vse ustvaril. Čudežna pomnožitev kruha v puščavi je pred našimi očmi." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

3. NAVADNA NEDELJA

8.30 Za + Hermana Zelko od Ane Felkar
Po namenu

Po sv. maši bo verouk 1. in 2. razreda. Ves verouk ta teden po urniku.

Ob delavnikih svete maše kakor običajno. V soboto ob 16.30 bo sv. maša v Trdkovi.

V četrtek, 18. januarja začnemo molitveno osmino za edinost kristjanov. Lepo vabljeni k sv. maši k molitvi za edinost vseh kristjanov.

Hvala veroučencem, ki ste v adventnem času mislili na uboge in pomoči potrebne otroke in ste sodelovali v adventni akciji, otroci za otroke. Nekateri ste svoj dar že prinesli. Tisti, ki ste pozabili, prinesite svoj dar adventne akcije k verouku.

ROŽE  ŽIVEGA  ROŽNEGA VENCA:
V preteklosti je bilo v naših krajih veliko rož živega rožnega venca. To je bila silna duhovna moč v naših župnij.  Nekatere župnije imajo še danes veliko molivcev, ki so člani rože ŽRV.
Na zadnji seji župnijskega pastoralnega sveta smo se pogovarjali o možnosti, da bi  po lepo doživetem misijonu, skušali v naši ustanoviti vsaj eno rožo ŽRV.
Za boljše razumevanje kaj je namen rože živega rožnega venca vam posredujem nekaj informacij.
Roža šteje 20 članov. Dolžnost člana je, da  vsak član vsak dan zmoli eno desetko rožnega venca. Člani rože, se z darom za sveto mašo spomnijo umrlega člana. Enkrat letno prispevajo dar za sveto mašo za žive in rajne člane svoje rože.
Pogovorite se s člani pastoralnega sveta vaše vasi in potem se bomo na naslednji seji pogovorili o ustanovitve nove rože. Če vas bo dovolj pripravljenih vernikov, da bi molili vsak dan eno desetko, potem bomo ustanovili novo rožo ŽRV. Vsi se zavedamo, da potrebujemo molitev. Veliki dobrotniki našega življenja so vsi, ki molijo za nas. In zakaj ne bi molili tudi mi? Več bo molitve, več bo blagoslova, miru in sreče v družinah.
Vabim vas, da se odločite in postanete člani rože ŽRV.