"Če se ne izgubi niti en atom telesa v nič, kako bi se moglo izničiti vse to, kar je duhovnega." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019

Nedelja, 27. oktober 2019

nedelja, 27.10.2019

ŽUPNIJA KUZMA - ŽUPNIJSKI LIST

Mašni nameni od 28. oktobra do 3. novembra 2019

Ponedeljek, 28. oktober: Simon in Juda Tadej:

8.00: za + Marijo Novak od druž. Guzman iz Avstrije

Torek, 29. oktober: Mihael Rua - redovnik:

10.00: za + Marijo Vučko od sina Dragota

15.00: za + Frido Škalič od vnukinj Janje, Sandre in Doroteje

Sreda, 30. oktober: Marcel - mučenec:

8.00: za + Rudolfa Čurman od hčerke Angele z druž.

Četrtek, 31. oktober: Volbenk - škof:

8.00: za + Margareto Vučko, dar. Ivan Vučko z druž.

Petek, 1. november: VSI SVETI:

8.30: za + Silvijo Žampar (obl) od domačih

Sobota, 2. november: Spomin vseh vernih rajnih:

8.00: za + Fartek Jožeta iz Tišine od domačih

Trdkova 9.00: za + Franca in Cecilijo Lang (obl)

16.30: za + moža Antona, očeta Antona in mamo Karolino Krpič in Grgo Mabič

Nedelja, 3. november: 31. med letom - zahvalna:

8.30: za + Jožeta in Marijo Grah (10. in 20. obl) od domačih

Oznanila 27. oktober 2019

V petek je praznik VSEH SVETIH. Sveta maša bo ob 08.30. uri. Popoldne ob 15. uri bo molitev in blagoslov grobov na pokopališču na Kuzmi. Zvečer ob 17. uri pa smo vabljeni k molitvi za naše rajne v župnijsko cerkev.

Na vernih duš dan (2. novembra) bodo obhajane tri svete maše kot je oznanjeno med mašami.

V nedeljo obhajamo zahvalno nedeljo. Lepo vabljeni k sveti maši, po maši pa na skromno pogostitev pred cerkvijo. Z veseljem obhajajmo zahvalno nedeljo, ko se vsaj enkrat na leto Bogu zahvaljujemo in pokažemo svojo hvaležnosti. Po maši pa vabljeni, da se zaustavimo pred cerkvijo, kjer nam bodo vaščani Doliča pripravili skupno druženje.

V nedeljo smo spremenili uro na zimski čas. Svete maše bodo zjutraj ostale ob isti uri, zvečer pa bo večerna sveta maša eno uro prej, kot je zapisano v župnijskem listu.

Na prvi četrtek v mesecu je sveta maša v Domu starejših na Kuzmi ob 9. uri. Če kdo lahko je lepo vabljen k sveti maši.

Veliki bog plačaj vaščanom Matjaševec, ki so v soboto počistili okrog cerkve, pospravili drva in vse pripravili za praznike. Bog naj vam bo bogat plačnik.

Vsi sveti - veseli praznik

Praznik vseh svetih je vesel praznik, ki vlije vsako leto veliko tolažbe in poguma vsem, ki so se podali na pot Kristusovih blagrov, da morejo s potrpežljivostjo in ljubeznijo zmagovati nad svojimi notranjimi in prav tako zunanjimi bridkostmi in težavami.

To je slovesni godovni dan naših dragih, v Kristusu starejših bratov in sester, ki so dober boj izbojevali, tek dokončali, vero ohranili.

Zdaj se radujejo v neizrekljivem in veličastnem veselju, s svojim zgledom svetijo tudi nam, kažejo kako priti do zmage ter nas podpirajo s svojo priprošnjo, ki je v zelo veliko oporo naši slabosti.

Bogoslužje potujoče Cerkve se na ta praznik pridružuje nebeški Cerkvi in z njo vred poveličuje Gospoda, ki je vir svetosti in slava izvoljenih.

Na prihodnjo – zahvalno nedeljo, pa naj bo naša hvaležnost namenjena tudi vsem bratom in sestram, s katerimi potujemo skozi naš čas. Vsak človek je Božji dar drugemu. Nešteto darov v obliki vzpodbud, poučevanja, zgleda,  materialne podpore, je bil v svojem življenju vsak od nas deležen. Hvala za dobre ljudi, ki delijo z nami naše življenjske radosti in trpljenje.

Tudi v župniji je veliko takih in drugačnih dobrotnikov, ki s svojo zavestno pripadnostjo župnijski skupnosti pomagate na raznoterih področjih župnijskega življenja, da naša župnija živi in deluje. Hvala vam, dragi bratje in sestre župljani in župljanke, za vse delo in vso pomoč, ki jo nudite svoji župniji. Bog naj vsem stotero povrne.

Tudi midva, župnik in g. Štefanom, se vam zahvaljujeva za vso pozornost, ki nama jo izkazujete, za vse molitve in za vse darove.

Oče nekega dne reče svojemu sinu:

"To je ura tvojega pradedka, stara pa je že več kot 200 let. Preden ti jo podarim, želim da greš do prvega urarja v mestu in mu rečeš, da želiš uro prodati, on pa ti naj pove, koliko je vredna."

Sin je res odšel in se kmalu spet vrnil k svojemu očetu ter mu rekel:
"Urar mi ponuja 9 evrov, ker je ura že stara."

Oče mu reče:
"Pojdi še v starinarnico! "
Sin res gre in ko se vrne, reče svojemu očetu: "Ponujajo mi 4500 evrov."

Oče mu spet reče:
"Zdaj pa pojdi v muzej in še tam ponudi uro v prodajo."
Sin gre in ko se vrne, reče:
"Pripeljali so strokovnjaka, ki je ocenil vrednost ure. Zanjo so mi ponudili 100.000 evrov!"

Tedaj pa pravi oče:
"Sin moj, s tem sem te želel naučiti, da ne bodo povsod in vsi ljudje zmogli in znali prepoznati tvoje vrednosti.
Prava oseba, te bo vedno iskreno cenila in spoštovala, za nekatere pa ne boš nikoli dovolj dober, ne glede na to, kaj narediš in kako sposoben si. Glej da boš znal oceniti kam spadaš."