"Gospod uči: Pri molitvi najprej iščite Božje kraljestvo. Pa tudi prosite za vsakdanje potrebe. Pri molitvi je bistveno: Zgodi se tvoja volja." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

Sveta birma 2020

sobota, 26.09.2020

Sveta birma pomeni potrditev, saj je pri njej kristjan potrdi v veri in milosti, ki jo je prejel že ob krstu. Pred birmo mora birmanec poglobiti vero in svoje znanje o verskem nauku. Poleg milosti pa prejme tudi darove svetega Duha: dar modrosti, dar umnosti, dar svéta, dar moči, dar vednosti, dar pobožnosti in dar strahu Božjega. Darovi nam pomagajo, da lahko v tudi odraslosti živimo po Jezusovem nauku. Po navadi se zakrament svete birme podeli proti koncu osnovne šole, ko človek vstopa v zrelo dobo, skozi njo pa ga vodi boter, ki postane njegov duhovni vodja.

Po Jezusovem krstu se je odprlo nebo. Sveti Duh je prišel nadenj v telesni podobi kakor golob in zaslišal se je glas iz neba: »Ti si moj ljubljeni Sin, nad teboj imam veselje.« (Lk 3, 22.)

Zahvaljujem se vsem, ki ste očistili cerkev in okolico. Hvala za postavitev slavoloka. Zahvaljujem se staršem in botrom, ki ste birmance spremljali z molitvijo podpirali v času devetdnevnice. Hvala vsem, ki ste poskrbeli, da smo v soboto lepo doživeli dogodek sv. birme. Bog plati vsem, ki vedno znova radi pomagate v naši župniji, ko gre za potrebe naše župnijske skupnosti. Bog naj vam povrne vašo velikodušnost in požrtvovalnost.