"Nihče naj ne dela dobro pod pritiskom, nihče naj se ne varuje zla samo iz strahu pred kaznijo, ampak vse iz ljubezni do Boga." B. sl. Alojzij Kozar

Župnijska Karitas

Karitas je mednarodna organizacija za humanitarno pomoč Rimskokatoliške cerkve. Prva Karitas organizacija je bila ustanovljena v Freiburgu v Nemčiji leta 1897. Sledile so Karitas v Švici, ustanovljena leta 1901, v ZDA, ustanovljena leta 1910, sledile so ustanovitve Karitas organizacij povsod, kjer je lahko delovala rimokatoliška cerkev, danes je teh držav že preko 200, vključno z Slovenijo. Karitas deluje danes na mnogih področjih pomoči, prebivalstvu ob naravnih katastrofah, ob epidemijah raznih bolezni, pomoči ostarelim, pomoči otrokom, pomoči šolam, pomoči ob razvojnih težavah prebivalstvu v raznih državah po svetu.

Najbolj poznamo KARITAS kot katoliško dobrodelno organizacijo. V Sloveniji je bila ustanovljena po demokratičnih spremembah v letu 1990, uradno priznana kot dobrodelna organizacija s sklepom vlade pa šele po letu 2004.
Beseda KARITAS pa pomeni tudi dobrodelnost in ljubezen do bližnjega

V župniji tri leta deluje Župnijska Karitas