Kuzma

MISEL DNEVA

"Če bi se kdaj poglobil v to, kakšna vrednota je Bog, kakšna brezmejna ljubezen in dobrohotnost, ti srce ne bi dalo, da bi se odvrnil od njega." B. sl. Alojzij Kozar

Božja beseda


Vir: www.hozana.si

Dušni pastirji: Ekspoziti in župniki v naši župniji

  • g. Mihael Jerič:  od 1.6.1939 do 20.10.1941. Prvi ekspozit, doma iz
    Dokležovja, pozidal župnišče in gospodarsko poslopje. 20.10.1941 je bil
    aretiran od Madžarov zaradi sodelovanja s partizani in bil 4 leta zaprt v
    madžarskih ječah.
  • g. Franc Gomboc:  od 1.2.1942 do 17.11.1943. Drugi ekspozit, doma iz
    Pertoče.
  • g. Štefan Horvat:  od 17.11.1943 do 1.7.1946. Tretji ekspozit, doma iz
    Nedelice.
  • g. Jožef Varga:  od 17.9.1946 do 4.4.1949.  Četrti ekspozit, doma iz
    Bogojine.
  • od 4.4.1949 do 8.9.1949 v Kuzmi  ni bilo duhovnika in je ekspozituro
    opravljal g. Ivan Kolenc, župnik pri Gradu.
  • g. Janez Eljaš: ekspozit od 8.9.1949, župnik od 7.5.1964 do 27.8.1976
  • g. Štefan Recek: župnijski upravitelj od 27.8.1976 do 16.7.1978
  • g. Rudolf Ficko: župnik od 16.7.1978 do 1.8.2007
  • g. Ivan Kranjec: župnik od 1.8.2007 do 31.7.2010
  • g. Štefan Kuhar: župnijski upravitelj 1.8.2010 do 31.7.2011
  • g. Franšišek Horvat: župnik od 1.8.2011 do - 31.7.2014
  • g. Ivan Kranjec: župnijski upravitelj od 1.8.2014 - 25.8.2019
  • g. Alojz Benkovič: župnijski upravitelj od 26.8.2019 -