"Kakor človek več Božje besede ne posluša, začne vera pešati." B. sl. Danijel Halas

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

Romanje animatorjev

ponedeljek, 28.12.2015

Animatorji župnij Grad ? Kuzma smo bilo vse leto pridni, zato smo poromali v Ljubljano.

Iz Kuzme smo se odpravili ob 9. uri. Najprej smo se ustavili v Jurkloštru, kjer smo si ogledali cerkev in samostan. V samostanu smo si ogledali še razstavo različnih jaslic iz cele Slovenije. Po ogledu kartuzije pa smo si v Laškem ogledali še cerkev sv. Martina, v kateri je bila zanimiva kapela Božjega groba, ki opozarja na nedolžno pobite ljudi v Hudi jami. Ker se je bližal čas za kosilo, smo se zapeljali do Celja, se tam na hitro najedli in se že odpravili na pot proti Ljubljani.

Najprej smo se ustavili v Dravljah, kjer stoji stara cerkev sv. Roka in nova cerkev Kristusovega učlovečenja. Vse nas je najbolj pritegnila novejša cerkev, ki je zgrajena v obliki školjke. Z navdušenjem smo si ogledovali tudi jaslice v cerkvi, kjer so poleg svete družine postavljeni še animatorji, zbor, njihova cerkev in trg oz. vso dogajanje v njihovi župniji. Pot smo nadaljevali do centra Ljubljane in si tam ogledali praznične lučke v mestu, seveda pa nismo mogli mimo Frančiškanske cerkve, kjer so na ogled res veliki jaslice. Poleg Frančiškanske cerkve smo se ustavili tudi v ljubljanski stolnici. Če pa smo že prišli tako daleč, smo se dogovorili, da si ogledamo tudi ljubljanski grad. Zato smo se peš odpravili na grad, kjer smo malo postali in si ogledali mesto pod nami, ter tudi peš nadaljevali pot nazaj v center. Po ogledu centra Ljubljane smo se odpeljali še v Rakovnik, kjer smo si ogledali zanimive jaslice in lučke, ki so bile po celotni cerkvi. Utrujeni smo se odločili, da se vračamo proti domu, a seveda nismo mogli brez tradicionalnih trojanskih krofov.

Domov smo se vrnili veseli in polni novih moči, za ustvarjanje oratorija z otroki.