"Kakor človek več Božje besede ne posluša, začne vera pešati." B. sl. Danijel Halas

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

Sveta birma

nedelja, 28.05.2017

Birma je eden od krščanskih zakramentov. To je zakrament potrditve v veri, ki v prejemniku še dopolni in utrdi milosti, ki jih je že prej prejel pri krstu. Ob podelitvi tega zakramenta birmanec prejme Božjo milost in darove Svetega Duha:
- dar modrosti,
- dar umnosti,
- dar svéta,
- dar moči,
- dar vednosti,
- dar pobožnosti in
- dar strahu Božjega.
Ti darovi bolje usposobijo prejemnika za življenje po Jezusovem nauku in s tem za krščansko pričevanje.

Ob sklepu slovesnosti svete birme se zahvaljujem, dobremu Bogu za današnji dan. Hvala g. škofu, vesel sem, da ste med nami in ste našim birmancem podelil zakrament svete birme. Radi molite za vse nas. Hvala sobratoma duhovnikoma za vajino navzočnost, zahvaljujem g. Andreju za vso pomoč. Hvala vsem, ki ste očistili cerkev, okolico, veroučne učilnice in župnišče. Hvala cvetličarki Andreji in vsem, ki ste lepo okrasili cerkev in postavili slavoloke,  nabirali zimzelen in spletli vence. Zahvaljujem se gospodu mežnarju, organistu, pevcem domačim in gostom, ministrantom, vsem birmancem in staršem, ki ste sodelovali pri sv. maši. Hvala staršem in botrom, ki ste prihajali z birmanci k devetdnevnici in ste za birmance molili. Hvala vsem, ki ste kakorkoli prispevali svoj delež k današnji slovesnosti, birmancem pa želim, da bi bili veseli in ponosni Kristusovi pričevalci.